Кредитна історія 2020-11-16

Кредитна історія заснована на всіх попередніх кредитах клієнта та інформації про виплати по кредитах. Погана кредитна історія створюється, якщо клієнт не виконав своїх фінансових зобов'язань, тоді кредитор передає цю інформацію в регістр кредитної історії. В Україні існують державні та приватні регістри боржників.

Якщо клієнт раніше погашав свої заборгованості вчасно, не було прострочених платежів, то такий клієнт вважається з гарною кредитною історією. Для клієнтів з хорошою кредитною історією кредитори пропонують великі суми грошей з більш тривалими строками погашення, і можливо, за нижчими відсотковими ставками.

Чи не виплачуючи кредит або затримуючи строк погашення кредиту без узгодження з кредитором, позичальник може бути включений в список поганих клієнтів. Таким чином, в подальшому з отриманням нового кредиту будуть складності або клієнт отримає відмову.

Кожен клієнт повинен особисто піклуватися про свою кредитну історію, і якщо вона погана, є можливість її виправити.

Один з варіантів полягає в тому, щоб взяти споживчий кредит на невелику суму грошей з коротким строком погашення, оскільки статус кредитної історії клієнта зберегтися лише протягом останніх двох років. Банки можливо відмовлять в отриманні такого кредиту, але кредитори онлайн можуть Вам його дати. Якщо кредит погашений протягом зазначеного строку, клієнт може поміняти свій статус кредитної історії.